Zážitkový pobyt 2021

Na přelomu září a října se žáci 5.-9. ročníku zúčastnili třídenního zážitkového pobytu zaměřeného na poznávání sebe sama, práci na vrstevnických vztazích  a stmelování třídních kolektivů. Tradiční akci jsme mohli uskutečnit díky dotaci MO Pardubice V. – Děkujeme!

Mnoho zajímavých aktivit připravila pro třídní kolektivy školní psycholožka. Žáci si vyzkoušeli spoustu netradičních aktivit (živé pexeso, kreslená tichá pošta, dvojce srostlé částmi těla, spolupráce VI.třídy a IX. třídy při zdolávání překážek, ulička důvěry…). Někdy šli s kůží na trh jednotlivci, ale daleko častěji žáci pracovali ve dvojicích a ve větších skupinách, kterými obvykle byli třídní kolektivy. Při jedné aktivitě dostali také příležitost pokládáním přímých dotazů dozvědět se mnohé o svých třídní učitelích, asistentkách a také o paní psycholožce.

Některé činnosti probíhali pouze ve třídním kolektivu pod vedením třídních učitelů a asistentů pedagoga. 

O část programu se postaral vypravěč příběhů Martin Hak. Žáci se stali součástí netradičního pohádkového příběhu, při kterém v jednom případě nenápadnou formou dostali příležitost řešit morálně-etická dilemata, ve druhém případě tvořivým přístupem k řešení problému zvrátit nepříznivou situaci.

V centru Nová Křižovatka si mimo jiné vyzkoušeli jízdu na mechanickém vozíku, na elektrickém vozíku, psaní pusou, psaní nohou, seznámili se s asistenčním psem, dozvěděli se mnohé o sportu handicapovaných a v závěrečné besedě kladli všetečné otázky vedoucímu centra, který je osobou, jež využívá asistenčního psa. Odpovídal dětem, jak dlouho je na vozíku a proč. Ale také na otázku, zda při venčení uklízí po pejskovi hovínka :-).

Plánovaný program s Karate Lions byl odvolán poskytovatelem služby pro uzavření zařízení z důvodu karantény.

 

 

 


logo školy

Aktuality

Kontakt

Ředitelna: 466 304 934

Vedoucí školní jídelny: 466 303 757
774 626 503

Mateřská škola: 608 653 896
Podrobné kontaktní údaje >>
Napište nám >>