Projekt – Vnímání zvířat v lidské společnosti

V průběhu května a začátku června 2021 jsme v rámci projektu multikulturní výchovy realizovali jeho druhou část na téma „Vnímání zvířat v lidské společnosti“. Tentokrát jsme se  vydali na návštěvu pardubické farmy Apolenka. Potvrdili jsme si, že zvířata nemáme jen pro naše potěšení a zábavu, ale také jak různě nám pomáhají a jaký z nich máme užitek. Viděli jsme koně, krávy, kozy, ovečky, lamy, oslíky, různá drobná domácí zvířata – a dokonce i velblouda. Na koních jsme se také svezli (někteří museli překonávat nedůvěru a strach) a ověřili si, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu.

V pátek 18. 6. jsme s nejmladšími žáky naší školy ukončili  projekt „Vnímání zvířat v lidské společnosti“. Připomněli jsme si, co už známe z Apolenky – části těla koně i jejich užitek a trochu si zasportovali pořádnými skoky přes překážky. Sportovní úkoly jsme spojili i s dalšími zvířaty – hadem a klokanem. Žáci z I., III. i SP třídy si páteční dopoledne moc užili.