Jídlo je kámoš I.

V týdnu od 22. do 26. listopadu 2021 na naší škole proběhl projekt MKV, letos s tématem Jídlo je kámoš! Naším cílem je společně si uvědomit, že jídlo je pro nás důležité a zaslouží si, abychom s ním nakládali šetrně, a že bohatý výběr jídla není samozřejmostí na celém světě. Naši žáci už vědí, jak dlouhou cestu za námi jídlo cestuje, jak ho máme správně skladovat, jak se stravují děti po celém světě i to, jaké bonusy nám jídlo přináší, když si ho i hezky naservírujeme.

Ve speciální třídě žáci cestovali po celém světě a objevovali jídla typická pro různé krajiny. Ve II. třídě si povídali o správném stolování, kultuře a o tom, že na správně prostřený talíř patří zdravé jídlo. Ve IV. třídě čtvrťáci a prvňáci rozdělovali ovoce na domácí a exotické a dozvěděli se, jak dalekou cestu k nám jídlo putuje. Páťáci si díky soutěži Miss zelenina uvědomili, že jídlo nám dává živiny a vitamíny, i když třeba není plakátově krásné a povídali si také o potravinové pyramidě. V VI. třídě bylo hlavním tématem skladování potravin – jak správně nakoupit a uložit potraviny do ledničky tak, aby dlouho vydržely čerstvé. A v IX. třídě se žáci dozvěděli, jak se stravují děti ve školním jídelnách po celém světě.

Uspořádali jsme společnou výstavu, kde si můžeme prohlédnout plakáty, ledničku i modelínová jídla a seznámit se s bádáním ostatních tříd. 

Jídlo je kámoš, ke kámošovi se chováme hezky!!