Distanční výuka

Milí žáci a žákyně, vážení zákonní zástupci,

od 12. dubna 2021 se KONEČNĚ vracíme k prezenční výuce; naší školy se netýká postupnost (nejdříve I. pak II. stupeň) ani tzv. rotace. Těšíme se na všechny žáky! Přesto budou platit některé nové organizační úpravy  – vyplývají z nařízení MŠMT pro návrat žáků do škol. Jedná se o homogenitu kolektivů, testování na C-19 a nošení roušek a respirátorů. O všech změnách budete informováni svými TU. Děkujeme za spolupráci a trpělivost. Hezké dny

 

Milí žáci a žákyně, vážení zákonní zástupci,

doufáme, že vám nová stránka pomůže s problémy v této složité době a ulehčí vám náročnou práci doma.

Distanční výuka probíhá tak, aby měli všichni žáci možnost se zapojit:

  • Individuální konzultace

Na tento způsob jsme zvyklí již z jara 2020, a tak jen připomínáme, že při nich nejen předáváme materiály k distanční výuce, ale můžete rovněž s učiteli mluvit o tom, co vám při domácí práci nejde, čemu nerozumíte, s čím potřebujete pomoct…Všichni se vám rádi budeme věnovat. Jen prosím dodržujte dohodnuté dny a časy, abyste se ve třídách nepotkávali. Časy jsou vždy určeny po dohodě s třídními učiteli tak, abychom vám vyšli co nejvíc vstříc:

KAŽDÉ ÚTERÝ – třída speciální, I. a IV.

KAŽDÝ ČTVRTEK – třída III., VI., VIII.

POZOR! Pro skupinu ve čtvrtek platí – pokud vláda vydá nařízení o otevření naší školy 12.4., pak se čtvrteční schůzka 8.4. již NEUSKUTEČNÍ!

  • On-line výuka

Výuka probíhá na Microsoft Teams (centrum pro týmovou spolupráci). Připojují se žáci, kterým tento způsob komunikace vyhovuje a hlavně jim nedělá potíže.

Chválíme žáky IV.třídy!!!

  • Komunikace a plnění úkolů přes osobní maily

Využíváme i tento „starší“ způsob, víme, že je pro některé z vás obvyklý a jste na něj zvyklí. Jen je potřeba maily číst. Pokud něčemu nerozumíte, ptejte se. 

  • Komunikace přes zaheslované album na rajče.idnes

Výuková videa pro žáky vytváří paní učitelka Zerzánová. Využíváme WordWall, LearningApps, pracovní listy pak v programu Canva a BoardMaker.

  • Podpora a pomoc školní psycholožky

Všichni chápeme, že distanční výuka je náročná jak pro vaše děti, tak samozřejmě pro vás, zákonné zástupce. Paní psycholožka nabízí, stejně jako v loňském roce, podporu a možnost konzultací. Kontaktujte ji jejím mailem a dohodněte si způsob, den a čas tak, aby vám vyhovoval.

  • Odkazy na stránky, které by vám mohly ulehčit domácí práci s dětmi

www.matika.in

www.gramar.in

www.umimecesky.cz

www.umimematiku.cz

edu.ceskatelevize.cz