Den zdravé výživy

Žáci I. stupně si připomněli 26. září Den zdravé výživy.

V SP I pracovali žáci s papírem – lepili zdravý talíř a vyráběli hrušky z vlny, upekli si celozrnné houstičky a pochutnali si na vlastnoručně vyrobených pomazánkách.

Žáci třídy SP II rozlišovali ovoce a zeleninu, zopakovali si zdravé návyky při jídle a pak je mohli předvést, když jedli vlastní mrkvovou pomazánku a jablečný závin

Ve III. třídě prvňáci a třeťáci propojili Den zdravé výživy a integrovanou tematickou výuku o bylinkách. V třídě voněl jablíčkový pudink a mátový čaj! A nejen to – zavoněly také bylinky z naší školní zahrady. Děti se naučily je poznávat a společnými silami jsme o bylinkách i jablíčkách vytvořili krásnou nástěnku, která nám bude tento povedený den připomínat.

Druháci a čtvrťáci ze IV. třídy vpluli  do Dne zdravé výživy na loďkách. Překonali  pomyslné mořské ostrůvky ze zeleniny a ovoce a roztřídili je na známé a neznámé.  Do ozdobných papírových loděk s plachtou naložili pořádnou dávku všeho zdravého – vyrobili si každý jedinečné müsli z lyofilizovaných jahod, banánů, jablíček, ořechů, rozinek a bílého jogurtu. Hlasité mňam znělo celou třídou!