Den zdravé výživy 2022

Ve čtvrtek 22. 9. celá škola voněla zdravou svačinou. Druháci a páťáci si upekli zeleninové hranolky z celeru, mrkve a dýně. Sami zvládli zeleninu oloupat, nakrájet – a s chutí sníst s jogurtovým dipem. Ochutnali také papriku a okurku. Po dobré svačině pracovali ve skupinách – kreslili různé ovoce a zeleninu na interaktivní tabuli, hráli vzdělávací hry a programovali včelku Bee-bot. Za odměnu ochutnali jablíčka se skořicí. Užili jsme si parádní den a slíbili si, že naše svačinky do školy budou vždy zdravé.

Žáci SP tříd třídili obrázky potravin podle toho, jestli jsou zdravé nebo ne, poznávali ovoce a zeleninu a přiřazovali k nim kartičky.  Poté jsme si upekli zeleninové hranolky, pečenou dýni a připravili ovocný salát. Děti si nakonec na upečených dobrotách a ovoci pochutnaly. Během dne jsme si ukázali, jak vypadá „zdravý talíř“.

Prvňáčci a třeťáci postavili  potravinovou pyramidu, nakupovali zdravé potraviny, třídili zdravá a nezdravá jídla, rozeznávali ovoce a zeleninu, povídali si o svém oblíbeném jídelníčku, krájeli celer na zdravé hranolky a ty pak společně upekli ve školní kuchyňce. Než bylo upečeno, zahráli si hru Hádej, co mi přišlo na jazyk!